środa, 21 marca 2012

Komnata 13: Co jest twoim słońcem?


Pewien człowiek wędrował na wschód, słońce było jego przewodnikiem i wyznaczało mu kierunek.
Na swojej drodze spotkał ludzi żyjących w miasteczku jak z bajki. Domy z czerwonymi dachami porastały delikatnie nachylone wzgórza. Ich życie było wygodne, proste i dostatnie. Zapytał ich czy nie chcę dołączyć do jego wędrówki, a jedyne co dostał w odpowiedzi to otwarte ze zdziwienia usta i powtarzający się pytanie: Możemy, tylko po co?
Wędrując dalej spotkał innych ludzi żyjących w chaszczach rosnących wzdłuż drogi. Trudno się z nimi rozmawiało ponieważ panicznie bali się słońca, pohukiwali tylko, cały czas schowani w cieniu, jak wielkie sowy.

 Kilka kilometrów dalej drogę przecinała autostrada północ-południe. Wędrowiec wszedł na stację benzynową przy zjeździe. Spotkał tam wesołą rodzinkę jadącą wypasionym minivanem. Dzieciaki usmarowane czekoladą, ojciec ciągle marudzący, żeby nie wybrudzili tapicerki i matka wisząca na telefonie firmowym. Jechali na wakacje, tak bardzo się spieszyli, że nie mieli czasu nawet pogadać.
Podróżnik kupił colę i ruszył dalej, na dworze zaczęło się ściemniać. Światła stacji benzynowej zostały w tyle, na drodze przed nim ktoś rozpalił ognisko. Zbliżył się, aby trochę ogrzać ręce. Przy ognisku siedział brodaty mężczyzna, chyba medytował. Po chwili zaproponował gościowi, aby został przy jego ognisku na dłużej. Wyjaśnił, że podróż w kierunku słońca jest bezcelowa i skazana na niepowodzenie. Nigdy nie uda mu się osiągnąć jej ostatecznego celu, a ognisko jest dostępną od zaraz namiastką słońca.
Wędrowiec na szczęście wiedział, co jest prawdziwym celem jego podróży, przespał się nieco przy ognisku i tuż przed świtem wyruszył w dalszą drogę, po chwili wzeszło słońce...

1 komentarz:

 1. To otwarte zaproszenie dla wszystkich, abyście stali się częścią największej organizacji na świecie i osiągnęli szczyt swojej kariery. Rozpoczynamy tegoroczny program rekrutacyjny i nasze coroczne święto zbiorów zbliża się wielkimi krokami. Wielki Mistrz dał nam mandat, abyśmy zawsze sięgali po ludzi takich jak wy wszyscy, więc skorzystajcie z tej okazji i dołączcie do wielkiej organizacji Illuminati, dołączcie do naszej globalnej jedności. Sprowadzanie biednych, potrzebujących i utalentowanych do
  w centrum uwagi sławy i bogactwa. Zdobądź 500 000 zł miesięcznie

  Witaj, zdobądź pieniądze, sławę, uprawnienia, bezpieczeństwo, zdobądź
  rozpoznawalny w swoim biznesie, rasie politycznej, zdobywaj szczyty w czymkolwiek się zajmujesz
  chronione duchowo i fizycznie! Wszystko to osiągniesz w
  mgnienie oka.
  Zdobądź 500 000 $ miesięcznie

  Czy zgadzasz się być członkiem tego nowego porządku światowego Illuminati?
  Zadzwoń i WhatsApp +19735567426
  📩 carlosmacdonald234@gmail.com

  OdpowiedzUsuń